
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Output Voltage | 60 V |
| Max Supply Voltage | 60 V |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Outputs | 1 |
| Dimming | PWM |
| Output Current per Channel | 20 mA |
| Schedule B | 8542390000 |
| Output Current | 20 mA |
| Type | Linear LED Driver |
| Internal Switch | Yes |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 3025
Distributors
pcbx
Unit Price$0.34685
Ext.Price$0.34685
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.34685 | $0.34685 |
| 10 | $0.30540 | $3.05400 |
| 50 | $0.26890 | $13.44500 |
| 100 | $0.22943 | $22.94300 |
| 500 | $0.19575 | $97.87500 |
| 1000 | $0.18711 | $187.11000 |
| 3000 | $0.17885 | $536.55000 |
| 5000 | $0.16748 | $837.40000 |
